7. Požár nízké budovy

11.04.2019 10:40

Dne 6.4.2019 nám byl v 10:40 vyhlášen poplach na požár nízké budovy v obci Kruhy. Na místo jsme vyrazili technikou: CAS 30 T-815(1+4), CAS 15 Mercedes(1+0) a plošinou PP 20 ŠKODA 706 RTH(1+1). Po příjezdu na místo jsme byli posláni velitelem zásahu z druhé strany objektu a ihned jsme začali s hasebními pracemi dvěma proudy C v dýchací technice. V průběhu zásahu ještě přijeli další 3 hasiči z naší jednotky na doplnění. Celkem se tedy tohoto zásahu účastnilo 11 členů naší jednotky. Zásah byl velice náročný a fyzicky vyčerpávající, muselo tedy docházet k častému střídání hasičů na proudech. Po zlikvidování požáru zůstávala naše jednotka na místě na dohlídku do večerních hodin, jelikož byl zásah v našem hasebním obvodu. Návrat na základnu kolem 21. hodiny. Na místě spolupráce s jednotkami: HZS Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Turnov a JSDH Chocnějovice, Klášter Hradiště nad Jizerou a Loukovec. Mimochodem jednalo se o první zásah našeho Mercedesu, který je dislokován ve Veselé místo Ify, po převedení od HZS.